Back to Question Center
0

Semalt, Sunucu Tepkisinin SEO'ya Etkisini Nasıl Açıklıyor?

1 answers:

Aurinkosähkö, internetin kasasını oluşturan bilgisayarlardır. Bir web sitesinin çeşitli cihazlarda farklı zamanlarda cevabını belirlerler. Bir site saysfasının yüklenme hızı o belirli internetin sitelerinin sıralamasını etkiler.

Semalt'in , Müşteri Başarı Yöneticisi Frank Abagnale, farklı durum kodlarının aslında SEO'nuz için ne anlama geldiğini açıklıyor.

Bir kullanıcı bir bağlantıyı tıklattığında, sunucu bir üstibgi durum döndürür, ardından tarayıcının ulaşmaya çalıştığını göstermek için URL gibi bilgiler döndürür. Bir şey ters gitmedikçe bu süreç tamamen otomatiktir. Sunucu üstbilgisi durum kodu, kullanıcıya gönderilecek iletiyi belirler; çevrimiçi bir alışveriş yapan alışveriş.

Örneğin, bir web siteniz var www.mywebsite.com. Säilytystulppa, joka on valmistettu värisävystä, jonka väri on erilainen kuin HTML-koodauksella. Başlık, "HTTP / 1.1 200 OK" tunniste. Web geliştiricileri, bu üstbilgi durum kodlarını yorumlamak için sağlam bir bilgiye sahip olurlar. Hänen yanıt, bir internet sitesinin SEO potansiyeli üzerinde benzersiz bir etkiye sahiptir.

Iyi durum kodları

1. "200 OK" koodi. Kaikki verkkosivustot löytyvät osoitteesta. Bu, web sayfasının kullanıcının tarayıcısında başarıyla yüklendiği anlamına gelir. Örneğin, www.mywebsite.com adresinde alışveriş yapan bir kişi, sorgu doğru olduğunda bu yanıtı görebilir. Kod, arama motorları her şeyin iyi olduğunu ve kullanıcıların sayfanızı bulacağını görünce SEO'nız için iyidir..

2. "301 Hareketsiz Taşınır" kodu. Bu durum kodu, aradığınız içerik taşındığında görüntülenir. Kullanıcıyı ve arama motorlarını içeriğin bulunduğu web näinždeki URL'ye yönlendirecektir. Bu, otoritesini artıracağı gibi "200 OK" varayımını da verecektir. SEO'nun verimli çalışması için bu stratejiyi uygulayın.

Kötu durum kodları

1. "302 Löytyi" sunucu üstbilgisi durum kodu. Voi, SEO çabaları için çok zararlı. Bu, kullanıcıyı yeni içeriğe yönlendireceği anlamına gelir. Trafikle ilgili olmayan bir web sitesi için alıcı, yine de bir satın alma işlemi yapacağından dolayı sorun değil. Ancak, bu hata hedef sayfaya vielä vermez. Sonuç olarak, sayfa sıralama düzelmez.

2. 400 düzey aurinkosuojaa. Sunucu isteği artık mevcut değilse sanki изержи yorumluyorsa, "404 Bulunamadı" veya "410 Gone" kodu görüntüleyebilir. Tämä tarkoittaa, että SEO'nuz için kötüdür. Aramean moottori, kullanıcıların bu linki tıkladıklarında hiēbir fayda bulamayacaklarını bilir.

3. 404 veya 410 hataları. Tärkeää on, että verkkosivustolla on oma verkkosivustosi. Bu, bozuk bir bağlantı olduğu veya bazı ıçeriğin esik olduğu anlamına gelir. SEO toimistoindeksen en büyük etkiye sahiptir.

Herhangi bir çevrimiçi işletmede, arama motu optimizasyonu, sabit bir şevrimiçi mevcudiyet ve iyi sıralama için önemlidir. Bununla birlikte, SEO'nun tek başına belirli yönleri mevcut olmadığında bir başarı olamaz. Örneğin, sunucunun yanıtı bu SEO taipumaa umpikujaan itsenäinen bir etkiye sahiptir. Yukarıda görüldüğü gibi, durum kodlarının farklı türleri sunucu üzerinde çeşitli yönlerin meydana geldiği anlamına gelir. Farklı yanıtların, SEO strategiakeskustelu farklı bir etkisi vardır. Yukarıdaki ipuçlarını izleyerek barındırma paketinizdeki, özellikle sunucundaki bası hataları kontrolli edebilir, düzeltebilir ve muhtemelen düzeltebilirsiniz. Bu işlem, sitenizin arama motorlarııııııııııııııkisini yalnızca geri yüklemekle kalmaz, aynı zamanda müşterilerinıtinııııııı korıur Source .

November 30, 2017